SİZDEN GELENLER

HAVVA KOÇ

ANTALYA KAŞ KINIK ÇPL TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Kitabınızı ben, zümrem ve öğrenciler inceledik.Her konunun altına mavi renkle uyarı, ipucu kısmı koymanız konuya dikkat çekme açısından faydalı olmuş. Ayrıca her konuyla ilgili çıkmış soruları derlemenizi ve püf noktasını belirterek soru çözümünü açıklamanızı, kitabın sonuna paragraf terminolojisi ve test koymanızı faydalı bulduk.

FERHAT TUNÇ

DİYARBAKIR HANİ LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Kitabınızın paragrafla ciddi sorunları olan arkadaşlarımıza yol gösterici olacağını düşünüyorum. Kitabınızın ismi oldukça iddialı bu anlamda. Öğrenciler için paragrafı gerçekten masaya yatırmışsınız. Kitabın içerisinde yer alan “yazınsal sözlük” de iyi düşünülmüş ve oldukça faydalı.

MEVHİBE YILDIRIM

İZMİR İLK KURŞUN ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Öğrencilerime önereceğim değerli bir kaynak olmuş. Kitabınızın özellikle akıllı tahtalarda da kullanıma uygun versiyonlarına ulaşabilmemiz eminim daha da faydalı olacaktır.

AYHAN SARI

İSTANBUL ÇINAR KOLEJİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Elinize sağlık, kitap oldukça iyi. Başarılarının devamını dilerim.

SAİD COŞAR

AFYONKARAHİSAR SANDIKLI TÜRK TELEKOM ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Genel olarak kitabınız içerik ve baskısıyla çok güzel. Öğrencilerime kitabı önerdim. Elinize, emeğinize sağlık güzel bir kitap olmuş.

YASEMİN ATİK

KAYSERİ İNCESU ÇOK PROGRAMLI LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Güzel bir eser hazırlamışsınız. Teşekkür ederim.

UĞUR KİREMİT

ORDU AYBASTI İMAM HATİP LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Öğrencilerimizin korkulu rüyası olan paragraf sorularının çözümünde onlara yardımcı olacak bu faydalı ve özgün çalışmanız için sizi tebrik ediyorum.Bizler çocukların paragraf sorularını çözüyoruz ama onlara bu işin yöntemini ve ipuçlarını tam olarak veremiyorduk.Kitabınız gerek içeriği gerekse baskısının güzelliği ve kalitesiyle (ben kütüphanemin en şirin ygs kaynağı olarak addediyorum )gerçekten çok müstesna bir yayın olmuş. Öğrencilerimin de dikkatini çekti ve hocam kitabınıza bakabilir miyim sorularını hiç duymadığım kadar duymama sebep oldu.Ben her girdiğim sınıfta bu kitabı yanımda götüreceğim ve bu kitabın hak ettiği değere mazhar olması için elimden geleni yapacağım..Emeğinize sağlık diyorum Mehmet hocam. Sizlere teşekkür ediyor yeni çalışmalarınızda da başarılar diliyorum..saygılarımla…

MURAT GENÇ

BİTLİS ADİLCEVAZ ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Güzel bir eser vücuda getirmişsiniz. Tebrik ederim. Emeğinize sağlık.

HASAN BASRİ

TOKAÇ AFYON TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Paragraf konusunda öğrencileri önyargılarının tutsağından kurtaracak bir çalışma olmuş. Öğrenciler bu kaynak sayesinde paragrafın sevimli bir hale geldiğini görecekler ve paragrafı kolayca anlamlandıracaklardır. Emeğinize, yüreğinize sağlık…

GÜNER GÜNDOĞDU

AKŞEHİR BATI DERSANESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI / TÜRKÇE ZÜMRE BAŞKANI

Yeni neslin paragraf çözümünde sorunlar ile karşılaştığı yadsınamaz. Kitabınızda kullandığınız paragraf çözüm tekniklerinin öğrencilerin başarısını arttıracağına eminim. Paragrafın bir konu olarak ayrı tutulması gerektiği fikrimi destekleyen bu eseriniz için çok teşekkürler ederim.

YILMAZ BACAKLI

BOR AKIN GÖNEN ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Öğrencilerimden iktibasla ve görebildiğim kadarıyla ellerinize ve emeğinize sağlık. Gerek detaylarla boğmayan kısa açıklamalar, gerekse bol bol örnek bulunması çalışmayı zengin kılmış, değerlendirmelerini çocuklarımdan işittim.

ENDER KARAAĞAÇ

ALANYA LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Öğrencilerimle paylaştım ve ilgilendiler. İlk izlenim: Kendi anlatımlarımda da yaptığım uygulamaları metodlaştırmanız çok hoşuma gitti. Başarılar 🙂

VEYSEL AVŞAR

AFYONKARAHİSAR Pİ-ANALİTİK DERSHANESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Bu alanda faydalanılabilecek en iyi çalışma olmuş. Elinize sağlık.

MURAT ÇAĞIRAN

KAYSERİ TALAS LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Öğrencilerimle inceledik. Hepsi çok beğendi. En yakın zamanda temin etmeyi düşünüyoruz.

SİBEL YENİ

ANTALYA AKSU ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Kitabınız oldukça güzel hazırlanmış. Diğer edebiyat öğretmenlerimizle de inceledik seçtiğiniz sorular ve altlarindaki açıklamalar gayet güzel seçilmiş ve yerinde olmuş. Öğrencinin kafasında soru işareti kalmayacak şekilde iyi açıklamalar yapılmış ve sorular son yıllarda yapılan sınav içeriklerine uygun olmuş.

GÜNERİ ÇOLAKKAYA

BURSA HÜRRİYET ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Değerli ve güzel bir kitap olmuş. Ellerinize sağlık. Teknikler gerçekten güzel ve işe yarar tiyolar saklıyor.

ALİ TAŞKIR

İZMİT ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Anahtar kelime , bağlaçlardan yararlanma gibi şifreler gayet başarılı.

MAHMUT ŞARLI

KAYSERİ GALERİ-A DERSHANESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Kitabınız, özellikle sayısal öğrenciler için moral desteği verecek nitelikte. Kitabı öğrencilerimden bazılarının okumaları ve değerlendirmeleri için verdim, onlardan olumlu tepkiler alıyorum. Elinize sağlık.

HURİ DURSUN

ANKARA KURTULUŞ ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Ellerinize sağlık. Öğrencilerin korkulu rüyası olan paragraf konusunu öz bir biçimde, püf noktalarını vererek anlatmışsınız, âdeta ders anlatır gibi. Eserinizden faydalanmak isteyen öğrenci, sizinle birlikte soru çözüyor hissine kapılacaktır. Henüz ayrıntılı incelemeyi bitiremediğim hâlde kitabı öğrencilerime tanıtıyor ve tavsiye ediyorum.

GÜLAY ŞENMERDAN

BURSA GEMLİK ANADOLU LİSESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Çok güzel bir çalışma olmuş,hem çok kapsamlı hem de pratik bilgiler yer almış.Öğrencileri sıkmayan, gözü, beyni yormayan rahat bir çalışma anlayışı hakim.Sayfa aralarındaki küçük kıssadan hisselerse motive edici bir özelliğe sahip.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla.

YARD.DOÇ. DR. MAHMUT BABACAN

MARMARA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE EĞİTİMİ

Merhabalar Mehmet Bey, ortaya koyduğunuz eser için sizi tebrik ederim. Paragrafın Şifresi ismini verdiğin bu kitap, hem eski soruları içermesi, hem de kendinizin özgün paragraflara yer vermiş olmanız bakımından önemli. Ayrıca paragraf sorularını anlama, ana fikir bulma, paragraflardaki anlatım tekniklerini bulma, paragrafın planını oluşturabilme konularında da öğrencilerin yetkinleşmesini sağlayacak bir eserdir. Bununla birlikte deneme sınavlarına yer vermesi, alanla ilgili edebiyat bilgileri terim sözlüğüne yer vermesi de esere zenginlik katmaktadır. Sadece öğrencilerin değil, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin de edinmesi ve okuması gereken bir el kitabıdır. Bu bakımdan emeğiniz için kutlar, başarılar dilerim.

Can AKIN

Edirne S.D Fen Lisesi 12-C sınıfı öğrencisi

Sayın Mehmet Hocam,
Kitabınızı Dil ve Anlatım öğretmenimiz Vildan Yazar’ın tavsiyesi üzerine sipariş ettik ve kısa bir süre içinde elimize ulaştı. Daha aldığımız ilk gün metodlar bölümü ve tasarımı bizi hemen başlamaya şevk etti. Ben kitabı çok keyif alarak çözdüm ve bir kaç gün önce tamamen bitirdim. Ayrıca metodları özümsedikçe bazı soruları doğru teknikle çözmeyi öğrendiğim için olduğumuz TYT denemelerinde Türkçe testinde zamanı daha iyi kullanmaya ve netlerimi artırmaya başladım. Bana kattığınız şeyler için çok teşekkür ederim.

Sosyal Medyada Sizden Gelenler