YAZARLARIMIZI TANIYALIM

MEHMET VİCDAN TÜRKÇE ÖĞRETMEN

Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği lisans bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde göreve başladı. 2010’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkçe Öğretimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. “Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Programlarında Dil Bilim ve Gösterge Bilimin Etkileri” adlı tez çalışmasını yaptı. Türkçe öğretim programları üzerinde çeşitli sempozyumlara katıldı ve bildiriler sundu. Uzmanlık alanı metin çözümlemeyi ÖSYM’nin paragraf soruları üzerine yönelterek paragraf sorularının çözümüne yönelik özgün ve bilimsel metotlar geliştirdi. Bu metotları Paragrafın Şifresi adıyla kitaplaştırıp metotların patentini aldı. Halihazırda Türkçe, paragraf, dil bilgisi, deneme kitaplarından oluşan toplam 8 eserle sınavlara hazırlanan öğrencilerimize tek alan üzerinden Paragrafın Şifresi Yayınları adıyla ışık olmaya ve güncel eserler üretmeye Youtube kanalımızda videolarla destek olmaya devam ediyor. Yazarımız, MEB bünyesinde aktif olarak mesleğini sürdürmektedir.

En büyük hobisi paragraf sorusu yazmak ve çözmek.
shapeimage_5

HÜSEYİN TOPTAŞ

1949 yılında Baladız, Isparta’da dünyaya gelmiştir. 1963-1967 yılları arasında Nazilli Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra 1967-1970 yılları arasında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü bitirmiştir.

Varto Ortaokulunda Türkçe öğretmenliği yapan Hüseyin Toptaş, 12 Mart 1972 Muhtırası’nda tutuklanarak Diyarbakır Askeri Hapishanede yatmıştır. 1973 yılında serbest kalmış fakat görevinden alınmıştır.

1973 yılında tekrar görevine dönen Hüseyin Toptaş, 1975 yılında “Eğitim Enstitüsü Öğretim Üyeliği Sınav”ını kazanmış ve Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünde göreve başlamıştır.

Hüseyin Toptaş, 1977-1981 yılları arasında Buca Eğitim Enstitüsü Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı yapmış ve 12 Eylül 1980 darbesinde tekrar tutuklanarak hapis yatmıştır.

EMİNE TELİS TÜRKÇE ÖĞRETMEN

ZUHAL TÜRK ŞAHİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN

BÜLENT AKIN TÜRKÇE ÖĞRETMEN